„W pułapce losu” – Virginia C. Andrews

Fabuła książki „W pułapce losu”
Na początku książki W pułapce losu czytelnik cofa się w czasie, by poznać historię, rodzonej matki Grace – Willow De Beers. Życie bohaterki stanowiły bazy marynarki wojennej. Można się dowiedzieć, że służył tam jej tata, który był oficerem lotnictwa. Grace Houston w pewnym momencie ma dosyć ciągłego zmieniania szkół, miast zamieszkania oraz rozstawania się z przyjaciółmi, kolegami. Zaczyna to stanowić dla niej kłopot, a wręcz duży dyskomfort. Jej największym marzeniem jest znalezienie miejsca, w którym mogłaby zamieszkać na stałe, z którego nie miałaby konieczności ponownego wyjazdu i szukania nowego domu, przyjaciół, poczucia bezpieczeństwa. Grace, nie zdaje sobie wtedy jeszcze sprawy, że jej marzenie spełni się, ale niestety bardzo wysokim kosztem.
Dalszy skrót historii poruszanych w książce
Życie głównej bohaterki oraz jej matki Jackie Lee zmienia się, gdy w katastrofie śmigłowca, ginie jej ojciec. Zmieniają miejsce zamieszkania, ponieważ chcą zacząć nowe życie. Tym miejscem jest Palm Beach, które jest snobistyczne i bogate. Grace zaczyna naukę w szkole, gdzie ważniejszy jest status społeczny uczniów niż ich wiedza. Jej matka w szybkim czasie zostaje pochłonięta tym światem. Cieszy się, że udało jej się wkupić w środowisko bogatych ludzi. Jest to dla niej powód do dumy. Nie czuje się nieswojo wśród tak naprawdę nowego otoczenia, ale świetnie się w nim odnajduje. Po pewnym czasie poślubia milionera-dżentelmena – Winstona Montgomery’ego, wprowadzającego ją do zamożnej socjety. Jej celem, czy też marzeniem jest wydanie córki za mężczyznę równie zamożnego jak Winston. Grace natomiast ma tylko ochotę odciąć się od tego wszystkiego, schować w kąt, gdy jest na siłę wpychana w środowisko wielkich pieniędzy, zabaw. W przeciwieństwie do matki, nie pragnie przebywać w środowisku bogaczy, nie czuje, że jest to jej świat. Z czasem los młodej dziewczyny nabiera barw, po czym znów spotykają ją złe rzeczy. Wkrótce matka dziewczyny poznaje mężczyznę nazywającego się Kirby Scott. Jest on młody, przystojny i przyciąga go fortuna matki Grace oraz uroda jej córki. Co się teraz stanie? Czy młody mężczyzna będzie z Grace, a może Jackie? Czy jego zamiary będą całkowicie szczere, czy może podyktowane chęcią wzbogacenia się albo innymi nieuczciwymi pobudkami?
Kilka słów o autorce i fenomenie jej lektur
Od momentu wydania „Kwiatów na poddaszu” trwa fenomen popularności V.C. Andwers. Książki wskazanej autorki, mają łączny nakład większy niż 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 22 języki, a także tworzą prawie dwadzieścia bestellerowych serii. Lektura „W pułapce losu” jest częścią cyklu opowiadającego o rodzinie DE Beers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *