Domniemanie niewinności. Tom 1. Oskarżyciel

Książka znana pod tytułem „Domniemanie niewinności. Tom 1. Oskarżyciel” jest zaliczana do kategorii literatury obyczajowej i romansu. Jej autorką jest Whitney Garcia Williams znana z książek, takich jak „Turbulencja” czy też kolejne dwie części trylogii, do której zalicza się opisywana pozycja, jaką jest „Oskarżyciel”. Prezentowana książka jest pierwszą częścią trylogii, która jest polecana szczególnie osobom lubiącym romanse z tematyką prawniczą w tle.

Zarys fabuły

Głównym bohaterem książki „Domniemanie niewinności. Tom 1. Oskarżyciel” jest Andrew Hamilton. Pracuje on jako prawnik i nie wierzy w związki na stałe. Jego rozrywką jest spędzanie upojnych nocy z przypadkowymi kobietami, które znalazł i poznał w Internecie. Jest on zainteresowany wyłącznie spotkaniami na jedną noc bez zobowiązań i większego zaangażowania.

Pewnej nocy podczas poszukiwania kolejnej kobiety, Andrew rozpoczyna rozmowę z Alyssą, która w jego przekonaniu jest młodą, ale nieatrakcyjną prawniczką zainteresowaną wyłącznie czytaniem książek. Po poznaniu kobiety, główny bohater dochodzi do wniosku, że jest ona godna zaufania i zaczyna jej opowiadać o kobietach, które zdobył.

Po pewnym czasie na staż w jego kancelarii zgłasza się atrakcyjna blondynka o długich nogach, która przedstawia się jako Aubrey Everhart – 22-letnia studentka prawa. Andrew szybko łączy fakty i z szokiem odkrywa, że tak naprawdę ma do czynienia z Alyssą. Czy będzie w stanie jej zaufać po tym jak go okłamała?

Czy warto sięgnąć po tom 1?

Jest to książka, która podejmuje ostatnio bardzo modną tematykę prawniczą. Opowiada ona o historii prawnika, który w wyniku traumatycznych przeżyć przestał wierzyć w stałe związki i przyjemność znajduje wyłącznie w jednorazowym seksie z przypadkowymi kobietami z Internetu. Z drugiej strony mamy studentkę prawa, która w rzeczywistości studiuje ten kierunek tylko dlatego, że rodzice opłacają jej szkołę, a w rzeczywistości fascynuje się ona baletem.

Historia ta jest idealna dla miłośników i miłośniczek romansów i tajemnic z adwokacką otoczką w tle. Kłamstwa, intrygi, ciekawe przeżycia bohaterów oraz zapierające dech w piersiach zakończenie to z pewnością najważniejsze atuty, jakie posiada pozycja pod tytułem „Domniemanie niewinności. Tom 1. Oskarżyciel„. Z pewnością książka jest na tyle wciągająca, że warto zainteresować się dalszymi przygodami bohaterów i sięgnąć po kolejne tomy tej trylogii.

Zalety:

– interesująca historia z wątkiem adwokatów w tle,

– ciekawi bohaterowie z interesującymi przeżyciami i problemami,

– wciągająca fabuła zachęcająca do sięgnięcia po kolejne tytuły,

Wady:

– książka ma zaledwie 60 stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *